Підготовка до ВКР-19 триває: 5G вже незабаром

В Україні продовжується підготовка до Всесвітньої конференції радіозв’язку 2019 року (ВКР-19), яка відбудеться з 28 жовтня по 22 листопада 2019 року.

13 грудня в Адміністрації Держспецзв’язку відбулося 7 засідання міжвідомчої робочої групи з питань підготовки до ВКР-19. У заході взяли участь представники Адміністрації Держспецзв’язку, НКРЗІ, Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення, сектору безпеки і оборони України, інших державних інституцій.

Під час засідання робоча група обговорила проект попередньої позиції Адміністрації зв’язку України з пунктів порядку денного ВКР-19, розробленої з урахуванням рекомендацій ДП “УНДІРТ”, що базуються на відповідних дослідженнях цієї наукової установи.

У результаті обговорення робоча група досягла консолідованої позиції з усіх питань порядку денного ВКР-19. Особливу увагу робоча група приділила питанням нового розподілу смуг частот на глобальній основі для широкосмугових систем у рухомій службі, насамперед для Міжнародного рухомого зв’язку (IMT) п’ятого покоління (5G). Так, Україна планує підтримати загальну європейську позицію щодо розподілу IMT в смузі частот 24,25–27,5 ГГц. Також робоча група підтримала додатковий розподіл ресурсу аматорській радіослужбі в  частині смуги 50–54 МГц з відповідними забезпеченням захисту від завад служб радіозв’язку, які вже мають розподіл у цій смузі частот.

Робоча група рекомендувала Адміністрації Держспецзв’язку взяти за основу для подальшої роботи проект позиції України по пунктах порядку денного ВКР-19.

ДП “УНДІРТ” продовжить доопрацьовувати проект позиції України до початку роботи ВКР-19 з урахуванням результатів відповідних досліджень, що будуть проводитися протягом 2019 року в ITU-R та інших міжнародних і регіональних організаціях.