- ДП "УНДІРТ"
- Про інститут
- Загальні відомості
- Керівництво
- Звіти керівника підприємства
- Статут ДП "УНДІРТ"
- Політика власності
- Стратегічний план розвитку
- Рішення суб'єкта управління
- Фінансова звітність
- Аудиторскі висновки
- Інформація про сплату податків та зборів до бюджетів
- Звіт про обсяг платежів за договорами
- Істотні передбачувані фактори ризику
- Зв'язок з нами
- Напрямки діяльності
- Радіозв'язок
- Телебачення
- Радіомовлення
- Супутниковий зв'язок
- Радіочастотний спектр і електромагнітна сумісність
- Техніко-економічна ефективність та тарифоутворення
- Стандартизація і метрологія
- ТК 123 «Аудіовізуальні системи і служби»
- ТК 155 «Радіотехнології»
- Інформаційна діяльність
- Міжнародна діяльність
- Розробки
- Послуги
- Звернення громадян
- Про інститут
- ОС УНДІРТ
Наукова діяльність ДП «УНДІРТ» у сфері телебачення пов’язана з вирішенням основних завдань, серед яких слід окремо виділити розвиток теоретичних основ і практичних методів побудови та застосування систем і технологій, організацію та проведення фундаментальних і прикладних досліджень, установлення наукових зв’язків і розширення участі в роботі провідних міжнародних і європейських організацій, зв’язку та розроблення і впровадження національної нормативної бази, гармонізованої з європейськими та світовими нормативними документами.
Виконання робіт з національної стандартизації у сфері аудіовізуальних систем, служб і технологій здійснюється в рамках Технічного комітету стандартизації України ТК 123 «Аудіовізуальні системи і служби» (АВСС), який створено на базі ДП «УНДІРТ». Міжнародну діяльність ДП «УНДІРТ», ТК 123 здійснюють за дорученнями Адміністрації зв'язку та радіочастот України та Національного органу стандартизації (ДП «УкрНДНЦ») за такими закріпленими напрямками:
Діяльність з національної стандартизації здійснюється ДП «УНДІРТ», ТК 123 через виконання науково-дослідних робіт за договорами з Адміністрацією Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, Національним органом стандартизації (ДП «УкрНДНЦ»), Держкомтелерадіо України тощо і спрямована на створення національної нормативної бази, гармонізованої з Європейською і світовою, а також – на здійснення плану реалізації заходів, спрямованих на інтеграцію України в Європейську та світову інформаційну інфраструктуру.
ТК 123 розробляє національні стандарти України за напрямком АВСС, у тому числі, стандарти для цифрового телевізійного, звукового та мультимедійного мовлення, стандарти на відео, аудіо та аудіовізуальні й мультимедійні мовленнєві та немовленнєві системи та апаратуру.
Наукову діяльність ДП «УНДІРТ» здійснює за такими напрямками:
також проводиться підготовка дисертаційних робіт за такими темами:
Визнанням високого професійного рівня фахівців ДП «УНДІРТ» є той факт, що Україні доручено у сфері телебачення проводити аналіз та корекцію термінології, яку використовують в Рекомендаціях ITU-R.
У 1993-2020 рр. відділом телевізійного мовлення керував професор, доктор технічних наук Гофайзен Олег Вікторович. 24 листопада 2020 р. українська телевізійна наука понесла непоправну втрату, Олег Вікторович був засновником наукової школи за напрямками телевізійного та мультимедійного мовлення, аудіовізуальних та споріднених служб, у рамках якої захистили дисертаційні роботи Дейвід Вуд (EBU), Мохамед Хассан Хессайн Алі (Республіка Судан), Пилявський В. В. (Україна), Баляр В. Б. (Україна) та інші. Був автором багатьох наукових публікацій, національних стандартів та керівником науково-дослідних робіт й розробок за напрямком телевізійної колориметрії, цифрового кодування та стиснення, цифрового телевізійного та мультимедійного мовлення, а також багатьох вкладів України, що покладено в основу міжнародних рекомендацій та звітів.
Фахівці ДП “УНДІРТ” та учні Олега Вікторовича продовжують наукові дослідження та виконання завдань за основними напрямками телевізійного та мультимедійного мовлення, які розпочав Гофайзен О. В.
|
|||